"Social dancing" dejotājs,-āja un personīgā higiēna
12. aprīlis, 2017 pl. 1:06,
Nav komentāru

Jau ilgāku laiku manī brieda doma rakstīt rakstu par tēmu “Dejotājs un higiēna", jo ik pa brīdim kāds no maniem audzēkņiem pienāk un palūdz aprunāties ar kādu, vai arī kolektīvi pacelt kādu jautājumu par personīgo higiēnu. Jā, protams, šī ir diezgan smalkjūtīga tēma, un, tā kā mēs esam tik dažādi, auguši tik dažādos apstākļos, tik dažādās vidēs ar atšķirīgu domāšanu, tad man šķita, ka šāds raksts ir ļoti nepieciešams, jo nodarbībās runāt par šo, manuprāt, ir likt cilvēkiem justies diezgan nēērti. Tādēļ beidzot nolēmu savas domas uzikt uz papīra.
Savā deju pasniedzējas ilgajā pieredzē esmu sastapusies ar ļoti dažādām situācijām. Visiem ir zināms fakts, ka ļoti labi vadīšanu un sekošanu var apgūt, ja nodarbību laikā notiek partneru rotācija, jo deju kursu augstākais mērķis - partnerim prast vadīt ikvienu dāmu, un, savukārt, dāmai klausīt ikvienu partneri. Kad tas tiek sasniegts, tad arī biedzot no dejošanas var gūt baudu. Esmu ļoti daudz diskutējusi, pētījusi, analizējusi, un secinājusi, ka partneru rotācija ir viena no labākajām metodikām, kā sasniegt augstāko deju kursu mērķi, bet ir bet….
Par šādas mācīšanās psiholoģisko aspektu šeit es nerunāšu, tad tas varētu aizņemt ļoti, ļoti daudzas lappuses. Šodienas stāsts būs par vienu no šīs mācību metodikas noraidīšanas šķautni - “social dancing” (diemžēl vēl arvien laviski neesmu atradusi šim terminam ļoti atbilstošu tulkojumu) dejotāju higiēnu. Jo dejotāju higiēna ir viens no iemesliem, kādēļ daudzi piesakās uz kursiem, kur nenotiek partneru maiņa.
Pirms sāku rakstīt šo rakstu, es pētīju internetā, cik daudz avoti ir atrodami par šo tēmu, un, jāatzīst, ka to ir diezgan maz, salīdzinot ar citiem ar deju, dejošanu un dejotājiem saistītiem rakstiem. Tas laikam jau tādēļ, ka vieniem viss kas saistīts dejotāju higiēnu ir pašsaprotamas lietas, citiem tās ir jāapgūst.
Vēlos, lai katrs uztver šo rakstu, kā draudzīgu padomu, kā komforta palielināšanu sev un citiem gan deju nodarbībās, gan pasākumos. Lielākā daļa sastapto cilvēku ļoti seko personīgai higiēnai, un, dažkārt, tikai viens sīkums traucē pilnvērtīgi komunicēt ar pārējiem.
PAR MAZGĀŠANOS un PARFĪMU.
It kā jau viss ir skaidrs - mazgāšanās, duša, šampūns, ziepes un dezodorants, kuru vajadzētu lietot ar mēru, jo dažkārt, pat sviedru smaka nerada tik lielas problēmas kā pārlieks parfīma daudzums!!!
Esmu vairākkārtīgi piedzīvojusi, ka nodarbībās ir tiiik spēcīga parfīma smarža, ka pat ļoti aukstā laikā nākas nodarbībās atvērt logu, lai tikai kāds nenoģībtu. Tā, ka visu lietojam ar mēru.
SVAIGA ELPA.
Ļoti svarīgi pārvērst par ieradumu mutes dobuma skalošanu, kā arī zobu un mēles tīrīšanu, īpaši
pēc ēšanas un, protams, pirms došanās uz deju nodarbībām. Ieteicams padomāt par to, kādu pārtiku lietojiet.

Visi prot tīrīt zobus. taču vai jūs zināt, ka mēles tīrīšanai ir pat lielāka nozīme nekā zobu tīrīšanai, jo mutes skalojamais viens pats nevarēs likvidēt sliktu elpu. Starp citu, par sliktas elpas pamatu var būt ne tikai problēmas mutes dobumā, bet gan kuņģa, aknu vai sirds asinsvadu slimības, vai pat diabēts. Ja personīgās higiēnas ievērošana nepalīdz atbrīvoties no sliktas elpas, šādos gadījumos nepieciešams padomāt par došanos pie ārsta.
Mutes dobuma higiēnas ievērošanu vēlos iedalīt trijos galvenajos punktos:
- Veselīgs ēdiens. Diemžēl tikai ar zou tīrīšanu vien neiztikt, jo ir svarīgi arī kādu ēdienu, un garšvielas lietojiet, jo arī tas atstāj savas pēdas jūsu elpā. Īpaši ieteiktu uzmanīgāk lietot sīpolus, ķiplokus, alkoholu un, protams, nekādi smēķi!!!
- Zobu tīrīšana - pie šīs tēmas pieder gan zobu tīrīšana, gan mutes skalošana, gan mēles tirīšana, jo tā kalpo par ērtu māju dažādām baktērijām.
- Deju nodarbība vai pasākums. Zobus parasti iesaka tīrīt 2 reizes dienā, bet, ja dodaties uz deju nodarbībām, tad iesaku padomāt par kādu no sekojošām papildus darbībām:
a) vēlreiz iztīrīt zobus - izrādās, ka nemaz nav tik sarežģīti nēsāt līdzi mazu zobu suku un zobu pastu;
b) izmantot elpas atsvaidzinātājus, bet der ievērot vienu, tie maskē sliktu elpu, bet nelikvidē to, tātad cīnās ar sekām;
c) dzert vairāk ūdeni - tas palīdz aizskalot ēdiena atliekas, līdz ar to arī baktērijas, kā arī likvidē mutē sausumu. Efektīgākas par ūdeni ir tikai siekalas, kurās ir dabisks antiseptiķis, kas iznīcina kaitīgās baktērijas. Kā palielināt siekalu daudzumu, ārsti var dot ļoti daudz dažādus padomus, bet pats vienkāršakais ir košļājamā gumija.
d) lietot daudzu diskusiju avotu - košļājamo gumiju.
Dejotājs un košļājamā gumija ir daudzu jo daudzu diskusiju, aizrādījumu, apvainojumu tēma, kuru rezultātā ir izkristalizējušās divas nometnes - vieni uzskata, ka labāk košļājamā gumija nekā slikta elpa, savukārt, otri uzskata, ka dejošanas laikā košļāt gumiju ir nepieklājīgi. Protams, kā jau iepriekš minēju, košlājamā gumija pilda 2 labās funkcijas - iznīcina sliktu elpu un palielina siekalu daudzumu, bet tomēr, to labāk lietot pirms nodarbībām, vai deju starplaikos.
SVIEDRI.
Arī ļoti aktuāls jautājums. Pirmais ieteikums ir ģērbties atbilstoši gadalaikam un apstākļiem. Puišiem, īpaši tiem, kuri ļoti svīst, ieteicams ņemt līdzi papildus kreklu, dažkārt, var izlīdzēties ar aizmugurējā bikšu kabatā iekārtu nelielu dvielīti.
MANIKĪRS.
Par melnumiem zem nagiem, manuprāt, vairs neviens nerunā, un dāmām, lielākoties, manikīrs ir ierasta lieta. Gribu tikai piebilst, ka puišiem noteikti jābūt apgrieztiem nagiem, jo puisis ar gariem nagiem izskatās gan dīvaini, gan var savainot partneri dejas laikā.
Iespējams, ka šajā rakstā ietvertās domas un pārdomas nav nekāds jaunums, tad šādā gadījumā, lai raksts kalpo kā atgādinājums par vispārzināmām lietām.
*****
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.